Keramika z bedýnky do bedýnky

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a tvořit, přichystali jsem pro vás tvoření z keramické hlíny na doma :).

 • Každé úterý a čtvrtek od 14 do 16,30 hodin si můžete v zahradě DDM (ve skleníku) vyzvednout hlínu či přinést
  už hotový výrobek nebo ho vyzvednout.
 • Je nutné se nejméně den předem nahlásit a to na info@ddmsikula.cz.
 • Nezapomeňte napsat kroužek a své telefonní číslo, na to dostanete informaci o vašem výrobku připraveném k vyzvednutí.
 • Pro každého bude připraven jeden podepsaný balíček hlíny a postup tvoření (není podmínkou se jím řídit).
 • Obrázek a manuál k výrobku bude vždy v pondělí předem uveřejněn na našich webových stránkách zde a na Facebooku.
 • Za balíček a následné vypálení výrobku (předem) zaplatíte 50,- Kč, které vhodíte do připravené kasičky.
 • Bohužel není možné u nás pálit jinou hlínu, než tu, co si od nás donesete. Není možné brát více hlíny najednou, stejně jako nosit více výrobků než jeden z jedné dávky. Potřebujeme mít přehled o množství a původu hlíny.
 • Výrobek, který přinesete zpět k výpalu (uložíte do bedny, kde jste si původně vyzvedli hlínu) musí být podepsán na spodní části. Nejlépe zabalený s přiloženým telefonním číslem a jménem.
 • Výrobek přineste vždy až dostatečně tuhý (suchý),aby se při přepravě nepoškodil.
 • Vypálený výrobek si po obdržení SMS obratem vyzvedněte (najdete ho na místě, kde byla původně uložená hlína).
 • Bohužel vám můžeme v této době poskytnout jen první výpal, ale až se kroužky rozjedou, můžete si výrobky naglazovat či nabarvit pigmenty, engobami…
 • Pokud si nebudete vědět rady, u zadního vchodu zazvoňte, naše stážistka vám bude k dispozici.
 • Prosím o dodržování stanovených časů.

Návody na výrobky

Pítko pro ptáčky

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Tentokrát vyrobíme PÍTKO PRO PTÁČKY s barevnou skleněnou drtí, které vám rovnou vypálíme na hotovo.

Miska s uchem

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Co nevidět budou první májové třešně a my si na ně  vyrobíme MISKU S UCHEM, kterou vám rovnou poglazujeme a vypálíme na hotovo.

Srdíčko pro maminku

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Proto že budou mít všechny maminky svátek a srdíček z lásky není nikdy dost, vyrobíme si ještě jedno SRDÍČKO PRO MAMINKU na prstýnky. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás ukázku postupu, jak modelovat z keramické hlíny.

Dvojité srdce

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Blíží se květnový Svátek matek, proto maminkám vyrobíme rovnou SRDCE DVOJITÉ a to vám rovnou naglazujeme a vypálíme na hotovo. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás ukázku postupu, jak modelovat z keramické hlíny.

Strom

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Jaro už je tady a sním ROZKVETLÉ STROMY a my si jeden takový strom vyrobíme, který vám rovnou poglazujeme a vypálíme na hotovo. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás ukázku postupu, jak modelovat z keramické hlíny a malovat engobama.

Hrnek

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a tvořit,  přichystala jsem pro vás tvoření z keramické hlíny. Tentokrát si vyrobíte HRNÍČEK S OTISKEM KRAJKY, který vám rovnou poglazujeme a vypálíme na hotovo. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu, jak z keramické hlíny modelovat.

Miska

Velikonoční zvoneček

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a tvořit,  přichystala jsem pro vás tvoření z keramické hlíny. Velikonoce se blíží, proto si z keramické hlíny vymodelujeme a rovnou namalujeme   kuřátko jako zvoneček  nožkama. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu, jak z keramické hlíny modelovat.

Krmítko

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Za oknem už krásně svítí sluníčko, zima už je pryč, ale ptáčci potřebují ještě nasypat trochu zrníček. My jim proto na zrníčka vyrobíme KRMÍTKO z keramické hlíny. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu, jak z keramické hlíny modelovat.

Květináč

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a tvořit,  přichystala jsem pro vás tvoření z keramické hlíny. Minule jsme si z keramické hlíny vytvořili sluníčko do květináče a tentokrát si takový KVĚTINÁČ na jarní květinu vymodelujeme. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu, jak z keramické hlíny modelovat.

Sluníčko

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a tvořit,  přichystala jsem pro vás tvoření z keramické hlíny. Zima ustupuje, za oknem už krásně svítí sluníčko a my si takové SLUNÍČKO vyrobíme z keramické hlíny do květináče. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu, jak z keramické hlíny modelovat.

Liška

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Tentokrát budeme společně tvořit zvířátko na ruku. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu jak vymodelovat z keramické hlíny LIŠKU, ale vy si můžete vyrobit jakékoliv zvířátko. Hlínu budete mít opět přichystanou „..ve žluté bedýnce vedle ..té žluté bedýnky“, do které uložíte předešlý hotový výrobek.

Dózička muffin

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Tentokrát si společně vytvořit první nádobu. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu, jak  vymodelovat z keramické hlíny DÓZIČKU S VÍČKEM. Hlínu budete mít opět přichystanou „..ve žluté bedýnce vedle ..té žluté bedýnky“, do které uložíte předešlý hotový výrobek.

Obrázek na provázku

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Blíží se svátek zamilovaných „Svatý Valentýn“, tak si tedy vyrobíme obrázek z lásky. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás ukázku postupu, jak modelovat z keramické hlíny a jak vytlačit požadovaný motiv pomocí provázku. Hlínu budete mít opět přichystanou „..ve žluté bedýnce vedle ..té žluté bedýnky“, do které uložíte předešlý hotový výrobek.

Sněhulák

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a tvořit, přichystala jsem pro vás tvoření z keramické hlíny. Zima se nám ukazuje v plné síle a k ní patří i stavění sněhuláků. Tak si tedy, takového malého barevného sněhuláčka vyrobíme z keramické hlíny s barevným sklem. K tomu Vám posílám námět na modelování a kreslení sněhuláka. Hezky si tvoření užijte, třeba i s rodiči.

Zapékací miska

Milé děti, protože nemůžete v současné době navštěvovat naše kroužky keramiky a společně s kamarády tvořit. Přichystala jsem pro vás tvoření z keramické hlíny  z domova, kterou si vyzvednete u nás na DDM „…ze žluté bedýnky“ Minulý týden jsme modelovali obrázek. Tentokrát si vyrobíme misku, kterou si poskládáme z plátu keramické hlíny. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám opět pro vás námět na modelování. Hezky si tvoření užijte, třeba i s rodiči.

Kočka

Milé děti, opět mám pro vás námět na tvoření z keramické hlíny. Tentokrát budeme společně tvořit zvířátko. Pro lepší představivost a snadnější tvoření mám pro vás námět a ukázku postupu jak vymodelovat z keramické hlíny KOČKU, ale vy si můžete vyrobit jakékoliv zvíře. Hlínu budete mít opět přichystanou „..ve žluté bedýnce vedle ..té žluté bedýnky“, do které uložíte předešlý hotový výrobek. Hezky si tvoření užijte a moc se na Vás a vaše hotové výrobky těším.